Bohužel se dnes stalo standardem, že výrobci neododávají instalační média k počítačům a místo toho vám ukradnou část pevného disku, kde vytvoří recovery oddíl, který má vám usnadit reinstalaci a jim ušetřit náklady s výrobou instalačních médií. U Aceru, který tlačí na cenu nic neobvyklého.

Jenže co když jste notebook reinstalovali vlastními silami, nebo jste na notebook nainstalovali linux s GRUBem, který přepsal původní Master Boot Record. Tím pádem obnova systému po stisknutí ALT+F10 přes Acer eRecovery Management nebude fungovat.

Návod je jednoduchý:

1) Stáhnout a vypálit Hirens boot CD

2) Nabootovat a v menu vybrat třetí položku od shora - Linux based rescue enviroment

3) Po nabootovaní rozhraní vybrat Správce disků

4) U zobrazeného obnovovacího oddílu

15.5.2016 - Doplněné fotografie rozborky konzole CECH-A01!

Člověk si má neustále rozšiřovat obzory. Toho se držíme i my. Po zakoupení několika herních konzolí jsme řešili, co s nimi a jak nejlépe prověřit jejich stav. Rozhodnutí bylo jasné - rozborka.

Asi před týdnem padlo rozhodnutí, že je potřeba postavit pro potřeby nenáročného webhostingu samostatný server. Jelikož razíme myšlenku úsporných počítačů, rozhodli jsme se zakoupit zánovní mini-ITX desku Intel D945GCLF "Little Falls" s procesorem Intel Atom 230.

Dnešní článek bude spíš takovým výkřikem do tmy, protože jsme zjistili, že za dobu co nabízíme nejen úsporné počítače jen hrstka klientů ví, co skutečně potřebuje.

 

Jak si tedy vybrat správný počítač?

Na rovinu si dnes řekněme, že počítač je spotřební zboží a má morální životnost něco kolem 4 let i když sloužit dokáže i daleko delší dobu.

Nejdříve je nutné si ujasnit, co budeme na počítači dělat. Jestli ho budeme využívat k běžné práci nebo ke hraní her. Od toho se odvíjí všechno ostatní.

Druhou fází je rozpočet. Málo kdy se stane, že je rozpočet téměř neomezený a dá se vybírat podle libosti... Pokud je rozpočet omezený, je potřeba u výběru přemýšlet a kupovat s rozumem. Dnes a denně se setkáváme s tím, že se v domácnostech "válí" naprosto nevyužitý výpočetní výkon jen díky tomu, že každý kupuje to nejvykonnější co se dalo koupit nebo nejvýkonnější procesor na který měl v době pořízení peníze. Když jsme se pak zajímali o to, jakým způsobem je počítač využívám, zjistili jsme, že počítač je zapnutý 24 hodin denně a slouží pouze pro přečtení e-mailu a přehrávání internetového rádia. Otázkou je proč?